Tma?

Pobyt v úplnej tme má veľmi veľký vplyv na ľudské telo a psychiku. Nie je to žiadna novinka dnešnej doby. Sú zachované opisy pobytov v tme staré niekoľko tisíc rokov. V minulosti to bola technika používaná mystikmi aj mníchmi po celom svete a ako skúška novicov v niektorých rádoch .

V dnešnej dobe je už preskúmané, ako pôsobí pobyt v tme na človeka. Preto vieme túto veľmi účinnú techniku použiť ako nástroj na dosiahnutie určitých cieľov.

Ako prvé treba zdôrazniť, že pobyt v tme musí byť dobrovoľný. Akékoľvek, aj keď dobre myslené dotlačenie, alebo pobyt v tme ako dar, môže mať úplne opačné účinky, ako by sme chceli dosiahnuť. Na to, aby človek išiel sám do tmy, musí „dozrieť“.

Pre koho je pobyt v tme vlastne vhodný?

Sú dve hlavné skupiny ľudí, ktoré vyhľadávajú pobyt v tme.

Prvou sú ľudia pracujúci až moc intenzívne. Väčšinou vo vedúcich pozíciách alebo podnikatelia, ktorí svoje sily precenili a sú pred, alebo po vyhorení. U tejto skupiny je bežné, že málo spia, majú veľa stresu, ktorý nevedia ventilovať, depresie a majú rozhodený spánkový rytmus. Pobyt v tme im dá v prvom rade príležitosť sa poriadne vyspať a oddýchnuť si. Zvýšené hladiny hormónu melatonínu pôsobia ukľudňujúco a proti depresii. Telo má teda príležitosť sa opäť raz dostať späť do normálu.

Druhá skupina sú ľudia, ktorí hľadajú spôsob ako sa posunúť ďalej v živote alebo vo svojom intelektuálnom vývoji. Tejto skupine tma poskytuje priestor, kde sa môžu odpojiť od okolitého sveta a ponoriť sa do seba. Či už hľadajú správne rozhodnutie vo svojej životnej situácii, alebo práve naopak, chcú myslenie postupne vypnúť a skúsiť pocit čistého bytia v prítomnosti. Do tejto kategórie patria aj ľudia, ktorí v tme robia pokročilé meditačné techniky. Cieľom môže byť práca s vlastnou energiou alebo vedomím. Väčšinou je to však prepojené.

Ako Vám vieme pomôcť?

Je veľký rozdiel medzi pasívnym pobytom v tme, hoci aj s obyčajným fyzickým cvičením a aktívnym pobytom, spojeným prácou na sebe. Výsledok je diametrálne odlišný.

Veľkú výhodu máme v tom, že vieme klientovi ukázať techniky, ktoré mu maximálne zefektívnia čas, potrebný na dosiahnutie želaného cieľa vo veľmi krátkom čase. Napríklad na postupné ukľudnenie mysle na minimum je bežne treba 10 až 14 dní. Vďaka kombinácii cvičení a špeciálneho dýchania vieme toto dosiahnuť už behom jedného až dvoch dní. To je veľmi dôležité pre obe skupiny popisované vyššie. Pre záujemcov o pokročilé meditácie a prácu s vlastnou energiou a vedomím sú v tao joge veľmi účinné cviky, ktoré Vás posunú o obrovský kus vpred v porovnaní s pasívnym pobytom v tme.

Momentálne hľadáme vhodný priestor na pobyty v tme. V okolí Bratislavy, v tichom prostredí, pokiaľ možno v prírode. Ak o nejakom viete, prosím napíšte na info(zavináč)TheAscent.sk

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky