Wim Hof Method

O: Keď denne cvičím dýchanie čo nám bolo ukázané na prednáške a dávam si studené sprchy, stačí to namiesto kurzu?

o: So základným dýchaním a sprchami určite dosiahnete mierne výsledky, avšak to vôbec nezodpovedá celej metóde. Tá sa skladá z koncentrácie, dýchania a otužovania. Na prednáškach nieje priestor sa venovať otužovaniu a koncentrácii a aj dýchanie je ukázané iba v základnej forme bez hlbšieho vysvetlenia. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že dýchanie so sprchami určite nenahradí plnohodnotný kurz.

 

O: Chcel by som vyskúšať WHM dýchanie pred potápaním na dovolenke, nebude to vadiť?

o: Dýchanie používané v metóde NIKDY nepraktizujte pred potápaním. Vzhľadom na procesy, ktoré dýchanie spôsobuje, hrozí, že budete mať nedostatok kyslíku na vynorenie a môžete sa utopiť!

 

O: Pre koho je metóda Wima Hofa nevhodná?

o: Metódu by nemali robiť tehotné ženy, pretože nieje dostatočne presķúmané, aký majú pravidelné zmeny hormonálnych hladín, ktoré sa vyskytujú počas a krátko po cvičení vplyv na plod. Tiež každý, kto sa lieči na nejakú chorobu by mal prekonzultovať vhodnosť cvičenia so svojím ošetrujúcim leķárom. Dýchanie, koncentrácia a otužovanie sú všeobecne považované za zdraviu prospešné, avšak napríklad ľudia so srdcovo cvievnymi ochoreniami, alebo epilepsiou by sa mali určite poradiť s lekárom.

 

 

Tao joga

O: Čo je to Tao joga?

o: Tao joga je vlastne skratka taoistickej jogy. Je to vlastne pôvodná indická joga, ktorá bola prenesená do Číny a tam si ju tibetskí mnísi potupne upravili na svoj systém. Postupne vznikol nový systém, zameraný na fyzické cvičenia pre zdravie, cvičenia pre prácu s energiou a bojové cvičenia. Tao joga, ktorú cvičíme, je ucelený systém, vytvorený majstrom Mantakom Chia, ktorý študoval u viacero najvyšších majstrov. Svoje celoživotné skúsenosti pretavil do systému, ktorý nazval Univerzal Healing Tao.  Systém nieje zaťažený žiadnym náboženstvom a je postavený tak, aby bol každý schopný dosiahnuť želané výsledky. Celý systém je metodicky popísaný vo viacero ako štyridsiatich knihách, z ktorých mnohé su preložené aj do slovenčiny a sú bežne k dostaniu v kníhkupectvách.

O: Kde cvičievate tao jogu, môžem sa pridať?

o: Momentálne hľadám vhodný priestor na cvičenie, ale pre vysoké nároky nieje ľahké takýto priestor nájsť. Zatiaľ je možné cvičiť iba formou súkromných lekcií pre jednotlivca, skupiny, alebo firmy. Pre viac informácií ma prosím kontaktujte na info(zavináč)theascent.sk

 

Pobyty v prírode

O: Aké pobyty v prírode robíte?

o: Málokto vie, že v okolí Bratislavy sa rozkladá prírodný unikát – vnútrozemská delta Dunaja. Na jej ploche je viacero chránených prírodných parkov. Jeden v Rakúsku, viacero na Slovensku – pod jednotným názvom Dunajské lužné lesy a jeden v Maďarsku. Jedná sa o pôvodnú dunajskú prírodu popretkávanú hustou sieťou dunajských ramien. Je to pôvodný biotop nášho dunajského územia. Hovorí sa mu aj dunajský prales a vyskytuje sa v ňom mnoho druhov zveri. Máme v ponuke jedno a viac-dňové pobyty v tomto pralese, kde sa plavíme na kajakoch, poprípade prespávame v stanoch.